• +48 12 261 95 00
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystko o Mikroskopach

Mikro BLOG

Blog o mikroskopach. Jaki mikroskop wybrać? Jak liczyć powiększenie cyfrowe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym blogu mikroskopowym.

Nowości

Ciekawostki

.

Recenzje

Porady

Podczas przygotowania zgładów i próbek metalograficznych zależy nam na odsłonięciu ich wnętrza przy możliwie najmniejszych deformacjach struktury. Ponieważ mamy do czynienia z technikami inwazyjnymi (cięcie, szlifowanie i polerowanie) w praktyce deformacje te są niemożliwe do uniknięcia. Wybór odpowiednich technik, narzędzi i materiałów pozwala jednak ograniczyć ich wielkość do poziomu, na

Mikroskopy odrócone, prócz oczywistych różnic w budowie, pozwalają na efektywne obserwacje żywych komórek w naczyniach symulujących ich naturalne środowisko. Są również wykorzystywane do obserwacji metalograficznych i materiałograficznych.

Jednym z parametrów obrazu mikroskopowego jest pole widzenia (w skrócie FOV od ang. Field Of View). Czym tak naprawdę jest pole widzenia? Z technicznego punktu jest to średnica obrazu pośredniego, wytworzonego przez obiektyw lub, jak w przypadku systemów optycznych korygowanych na nieskończoność, przez zespół optyczny złożony z obiektywu i soczewek w tubusie mikroskopu.

Jak rozpocząć pracę z mikroskopem optycznym. jak wyregulować mikroskop i tor optyczny, jak przeprowadzić obeserwacje w jasnym polu i zadbać o obiektywy. Pod koniec tego przewodnika nabędziesz umiejętności wykonywania zaawansowanych ustawień optyki. Wydobędziesz z obrazu maksimum informacji. Pamietaj jednak, że nie każdy mikroskop musi posiadać omawiane funcjonalności.

Automatyczna szlifierko-polerka do przygotowywania najwyższej jakości próbek metalograficznych. Urządzenie wyposażono w system automatycznego docisku próbki z własnym napędem rotacyjnym, układ dopływu / odpływu wody, pokrywę oraz pierścień antyrozbryzgowy. Prosty, czytelny panel sterowania z wyświetlaczem LED i klawiszami membranowymi jest trwały i niezawodny.

Kompaktowa, półautomatyczna szlifierko-polerka metalograficzna do przygotowywania próbek i zgładów mikroskopowych. Prędkość obrotowa dysku jest regulowana bezstopniowo w zakresie 40 do 600 obr/min. Głowica wykonuje ruch wahadłowy, przesuwając automatycznie próbki po powierzchni rotującego dysku. Urządzenie wyposażono w mechanizm przytrzymywania do 3 próbek z systemem dociążającym grawitacyjnym, układ dopływu / odpływu wody,

Conbest


Conbest Sp. z o.o.
30-733 Kraków
ul. Obrońców Modlina 16
tel: +48 12 261 95 00

Nie przegap!

MiniMarket

© Conbest 2024. All Rights Reserved. Powered by Conbest