• +48 12 261 95 00
 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ph-metr do żywności

Pehametr wytrzymały wodoszczelny

Ph-metr kieszonkowy PAL-pH ATAGO umożliwia pomiar pH poprzez naniesienie minimalnej ilości próbki na gniazdo pomiarowe. Płaska, szklana, wytrzymała elektroda umożliwia równieź pomiar substancji lepkich i półpłynnych. Pomiar pH żóltego sera czy nawet suszonych owoców jest możliwy poprzez delikatne dociśnięcie próbki do elektrody. Jak widać, PAL-pH najlepiej sprawdza się doskonale przy badaniach żywności.

Ph-metr ATAGO posiada jednocześnie wszystkie zalety kultowych refraktometrów PAL tego japońskiego producenta:
 • niewielkie gabaryty
 • pamięć i zbliżeniową transmisję danych NFC
 • możliwość mycia pod bieżącą wodą
 • pomiar z użyciem minimalnej ilości próbki
Elektroda pehametryczna

Wytrzymała, płaska elektroda

W klasycznych pehametrach, wydłużona, szklana elektroda jest podatna na uszkodzenia. Po latach badań, specjalnie dla PAL-pH, opracowano płaską, niezwykle trwałą elektrodę szklaną, która może wytrzymywać bardzo duże obciążenia. Kompaktowa elektroda nie wymaga też kabla, ani dodatkowej osłony.

Również do próbek lepkich i półpłynnych

Każdy, kto póbował mierzyc zwykłą eketrodą próbki żywnosci wie, jak łatwo ją uszkodzić. Nowa elektroda ATAGO pozwala na pomiar substancji półpłynnych i lepkich, jak dżem, galaretka, jogurt, czekolada, keczup, przyprawy, ciasto chlebowe, szampon, detergenty itp.

Gniazdo, w którym umieszczona jest elektroda, jest duże i stosunkowo płaskie, co pozwala na bezpośredni pomiar próbek półstałych (np. ser żółty), a nawet suszonych owoców. Ważne, by próbka była na tyle elastyczna, by można ją było docisnąć do elektrody.

Tylko 0.6 ml próbki

Zaledwie 0.6ml próbki. Tyle potrzebuje ph-metr PAL-pH by wykonać pomiar. Nowatorska, zintegrowana, płaska elektroda jest kluczem do sukcesu i prostoty obsługi. Przed pomiarem nie trzeba już przelewać próbki do naczynia. Zamiast tego wystarczy nanieść kilka kropel na pehametr i nacisnąć START. Mycie jest banalnie proste. Sprowadza się do spłukania gniazda pomiarowego pod bieżącą wodą. Dodatkowe naczynia nie są już niezbędne do wykonywania pomiarów. 

Pehametr heavy duty
Pehametr heavy duty

Koniec z przechowywaniem KCl

Unikalny system zwilżania elektrody roztworem KCl korzysta z wewnętrznego zapasu płynu. Stopniowo przedostaje się on do elektrody, utrzymując ją w dobrej kondycji. Nie ma potrzeby jego wymiany i uzupełniania. Użytkownik nie musi troszczyć się o konserwację i przechowywanie KCl w miejscu pracy.

Celem ATAGO było stworzenie wytrzymałego, prostego i przyjaznego pehametru, którzy będzie bezproblemowy dla każdego użytkownika. Bez plączących się kabli elektrody i bez dodakowej chemii. 

Banalnie proste mycie

Klasa szczelności IP65 pozwala na szybkie mycie pod bieżącą wodą. Ponieważ elektroda pomiarowa jest całkowicie płaska, próbkę po pomiarze można łatwo zetrzeć z jej powierzchni i umyć. Dzięki temu unika się zanieczyszczeń krzyżowych, zaś korzystanie z PAL-pH staje się przyjemnością.

Rozdzielczość 0.01pH i kalibracja różnymi buforami

Ph-metr PAL-pH pozwala na kalibrację w trzech punktach. Do kalibracji można korzystać z buforów 4.01, 6.86, 9.18 pH lub 4.01, 7.00, 10.01 pH. Wyjątkowo wysoka jak na urządzenie kieszonkowe rozdzielczość 0.01pH daje możliwość łatwej oceny stabilności pomiaru. 

Przenieś wyniki na telefon komórkowy

PAL-pH posiada nie tylko wewnętrzną pamięć wyników, lecz również wbudowany moduł zbliżeniowej transmisji danych NFC. Mało tego: PAL-pH posiada też wewnętrzy zegar. Wyniki są zapisywane łącznie z datą i czasem wykonania. Wystarczy zbliżyć do pehametru telefon komórkowy by przenieść dane, zarządzać nimi oraz przesyłać np. na komputer.

Gotowy do pracy

PAL-pH jest dostarczany jako gotowy do natychmiastowej pracy zestaw:
 • Ph-metr PAL-pH
 • zestaw buforów do okresowej kalibracji
 • silikonowe etui ochronne na pehametr
 • 2 baterie AAA
 • instrukcja obsługi PL
 • sztywne etui do przechowywania pehametru i buforów

PAL-pH krok po kroku

Zobacz jak wygląda PAL-pH dostarczany w komplecie z zestawem buforów oraz etui ochronnym.

Zarządzanie wynikami

W przypadku posiadania floty mierników PAL (refraktometrów, refrakto-kwasomierzy, solomierzy bądź pehametrów) możliwe jest bardzo proste zarządzanie wynikami pomiarów. Oprogramowanie rozpoznaje urządzenie, pobiera dane i pozwala na zapis do Excel'a lub csv.

Przenieś dane na komórkę

Zbliżeniowa komunikacja NFC jest już standardem w większości smartfonów. Dzięki temu smartfony stają się idealną platformą do pobierania danych z urządzeń PAL.

Oferta specjalna
przetestuj online zanim kupisz

Dla firm i instytucji oferujemy możliwość bezpłatnej prezentacji i testów online  pehametru PAL-pH. Analizę i testy możemy wykonać zdalnie, razem z Państwem. Wystarczy przesłać próbkę. Nasi inżynierowie sprzedaży są do Państwa dyspozycji. Napisz lub zadzwoń: 12 261 95 00

Zapraszamy!

 

Wypełnij wymagane pola
Wypełnij wymagane pola
Wypełnij wymagane pola
Wypełnij wymagane pola
Wypełnij wymagane pola

Skontaktuj się z nami


© Conbest 2024. All Rights Reserved. Powered by Conbest